Актуальні проблеми експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАЛЬНОГО ПОРОШКУ)

Перейти донизу

5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАЛЬНОГО ПОРОШКУ) Empty 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАЛЬНОГО ПОРОШКУ)

Повідомлення автор Admin Ср Бер 16, 2016 10:38 am

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАЛЬНОГО ПОРОШКУ


О. В. Доманова,
старший викладач
О. В. Шевцова,
студентка 5 курсу
Харківський торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, Україна, м. Харків

Сучасний ринок синтетичних мийних засобів досить великий. Основну частину синтетичних миючих засобів, що випускаються, становлять пральні порошки. Пральний порошок є найбільш поширеним і ефективним засобом для прання білизни та одягу. З метою конкурентоспроможності на ринку синтетичних мийних засобів, вітчизняні виробники почали виготовляти нові види порошків, які, крім основної очисної функції, мають додаткові властивості, такі як видалення специфічних забруднень, збереження тканини від повторного осадження забруднень та інші. Одним із факторів в конкуренції є ціна товару, саме тому виробники пральних порошків вдаються до змін складових порошку, а це в свою чергу призводить до змін властивостей прального порошку, тому ці товари потребують більш детального дослідження.
Об'єктами дослідження було обрано 7 зразків прального порошку від вітчизняних та іноземних виробників: зразок 1 – пральний порошок «Persil» (ТОВ «Хенкель-Польща», Польща); зразок 2 – пральний порошок «Ariel» (ТОВ «Проктер енд Гембл», Росія); зразок 3 – пральний порошок «Losk» (ТОВ «Хенкель-Україна», Росія); зразок 4 – пральний порошок «Rex» (ТОВ «Хенкель-Україна», Росія); зразок 5 – пральний порошок «Sarma» (ЗАТ «Вінницяпобутхім», Україна), зразок 6 – пральний порошок «Green & Clean» (ТОВ «Юнілайф.ПВ», Україна); зразок 7 – пральний порошок «Tide» (ТОВ «Проктер енд Гембл», Україна).
При дослідженні маркування було встановлено, що всі досліджувані зразки прального порошку мали повну інформацію про даний товар.
Вологість синтетичних миючих засобів – це показник, який не тільки свідчить про якість, а й безпосередньо впливає на зберігання виробу. Згідно НД масова частка вологи не повинна перевищувати 10%. За результатами дослідження вологості можна зробити висновок, що зразок 1 – «Persil» та зразок 7 – пральний порошок «Tide» має незначне відхилення показника норми. Всі інші досліджені зразки прального порошку повністю відповідають вимогам стандарту за даним показником. [1].
Піноутворююча здатність та піностійкість є основними властивостями, які забезпечують миючу дію пральних порошків. Відповідно до стандарту показники «стійкість піни» та «здатність піноутворення» регулюються в сукупності: якщо піна висока, то в неї повинна бути низька стійкість (тобто щоб вона відразу спадала), якщо піна низька, стійкість може бути висока. За результатами дослідження можна зробити висновок, що піноутворююча здатність та стійкість піни не в усіх обраних зразках відповідає вимогам нормативних документів, щодо прання в машинах-автомат. Найкращі результати продемонстрували зразки 2 – «Аriel», 3 – «Losk», 4 – «Rex», та 6 – «Green & Clean».
Відповідно стандарту рН пральних порошків повинен бути 7,5-11,5 [2, 3]. В результаті визначення концентрації водневих іонів у порошках, було з’ясовано, що дослідний зразок 4 – «Rex», маючи рН 11,9 не вкладається в нормований діапазон, та являється досить високим, тому щоб уникнути негативного впливу на шкіру рекомендується прання в рукавичках.
Фосфати - складові пральних порошків та засобів побутової хімії, це шкідливі сполуки, які є небезпечними як для здоров’я людини, так і для довкілля, потрапляючи разом із стічними водами у річкову систему України та стимулюючи ріст синьо-зелених водоростей. Це призводить до вимирання значної кількості риби та погіршує стан річкової води, а отже і загального джерела питної води в Україні.
Загальний вміст фосфору не повинен перевищувати 0,5 грама в рекомендованій кількості та/або дозуванні прального порошку для використання в основному циклі процесу прання у жорсткій воді для стандартного завантаження пральної машини, у середньому це 100 грам порошку, що еквівалентно близько 0,5% загального фосфору [2]. За результатами дослідження на вміст фосфатів було встановлено значне перевищення норми в декілька разів в пральному порошку «Sarma» (зразок 5), всі інші досліджені зразки повністю відповідають вимогам технічного регламенту за даним показником, найкращі результати - надзвичайно малу кількість фосфатів та інших фосфоровмісних сполук продемонстрував зразок 6 – «Green & Clean».
За результатами дослідження можна зробити висновок, що зразки прального порошку вітчизняного та імпортного виробництва, що були обрані до дослідження, мають одне чи декілька відхилень від показників якості, за винятком трьох зразків, що показали відмінні результати: зразок 2 – пральний порошок «Ariel», зразок 3 – пральний порошок «Losk», та зразок 6 – пральний порошок «Green & Clean». Пральний порошок відноситься до групи товарів, яка потребує підвищеного контролю якості через можливість негативно впливати як на здоров’я людей, так і на навколишнє середовище. Тому виробникам слід звертати увагу на якість продукції, яку вони виробляють, відповідати оновленим нормам НД та змінам в законодавстві України, що стосується СМЗ.
Перелік посилань
1. Засоби мийні синтетичні порошкоподібні. Загальні технічні умови.: ДСТУ 2972 - 94 – [Чинний від 1998-01-01]. – К. : Держспоживстандарт України, 1997. – 9 с. – (Національні стандарти України).
2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів» № 717. [ Чинний від 20.08.2008.]. – Київ., 2008.
3. Средства моющие синтетические и вещества поверхностно – активные. Методы определения концентрации водородных ионов : ГОСТ 22567.5 – 93. – М.: ИПК Издательство стандартов, 2003 – 12 с.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 115
Дата реєстрації : 23.02.2016

https://problemekspertov.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ)
» 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ТОВАРОЗНАВЧЕ ЕКСПЕРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ )
» 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (РОЗРОБКА Й ДОСЛІДЖЕННЯ ВОДНО-ДИСПЕРСІЙНИХ ФАРБ З МОДИФІКОВАНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ)
» 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ТОВАРОЗНАВЧЕ ЕКСПЕРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛІВ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА КУХОННИХ МЕБЛІВ)
» 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів (ОСОБЕННОСТИ ТОВАРОВЕДЧЕСКОЙ ЭКСПЕРТИЗЫ КОСМЕТИЧЕСКИХ ТОВАРОВ)

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі