Актуальні проблеми експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

2. Товарознавство – основа експертизи товарів (РОЛЬ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ У ФОРМУВАННІ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ)

Перейти донизу

2. Товарознавство – основа експертизи товарів (РОЛЬ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ У ФОРМУВАННІ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ) Empty 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (РОЛЬ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ У ФОРМУВАННІ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ)

Повідомлення автор Admin Вт Бер 15, 2016 2:25 am

РОЛЬ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ У ФОРМУВАННІ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ

І.С. Галик
к.т.н., проф., Львівська комерційна академія
Б.Д. Семак
д.т.н., проф., Львівська комерційна академія

Необхідність своєчасної реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС і підготовки нашої країни до вступу в ЄС, як відомо, вимагають корінної перебудови і переорієнтації напрямків розвитку різних галузей вітчизняного виробництва, включаючи текстильну і легку промисловість та сферу торгівлі України. Це обумовлено тим, що саме в цих галузях промисловості, які нині знаходяться в глибокій економічній кризі, найбільш гостро стоїть питання безвідкладної переорієнтації вимог стандартів СНГ до асортименту і якості вітчизняної продукції на вимоги існуючих нині міжнародних та європейських стандартів. Тим більше, що на сучасному вітчизняному ринку текстилю і одягу домінує продукція різноманітних зарубіжних фірм і компаній.
Зупинимось на більш детальному обґрунтуванні необхідності імплементації вимог міжнародних стандартів у сферу діяльності вітчизняної текстильної промисловості та торгівлі текстильними товарами.
По-перше, імплементація міжнародних стандартів (і перш за все стандартів ЄС) у сферу вітчизняного текстильного виробництва та торгівлі дозволяє вирішити низку невідкладних завдань в цих сферах, а саме:
- підвищити експортний потенціал та імідж тих підприємств вітчизняної текстильної і легкої промисловості, які випускають свою продукцію за міжнародними стандартами;
- підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняної текстильної продукції на зарубіжних і вітчизняному ринках;
- сприяти поширенню сучасних новітніх технологій (нано-, біо-, інфо-, хімічних і інших) в практику вітчизняного текстильного виробництва;
- гарантує доступ вітчизняної текстильної продукції на сучасні зарубіжні ринки та її популярність і престижність на цих ринках;
- сприяти усуненню ще існуючих бар'єрів в торгівлі текстильними товарами вітчизняного та зарубіжного виробництва.
По-друге, при виборі міжнародних і європейських стандартів для імплементації в сферу вітчизняної текстильної промисловості пріоритет слід надати екологічним стандартам, реалізація вимог яких націлена на захист здоров'я та безпеку споживачів текстильної продукції та охорону навколишнього середовища при їх виробництві та експлуатації. Саме такий підхід прийнято у світовій практиці. При цьому, на нашу думку, в першу чергу у вітчизняне текстильне виробництво слід імплементувати ті види міжнародних (європейських) екологічних стандартів, які вже гармонізовані з аналогічними вітчизняними стандартами. Прикладом може служити міжнародний екологічний стандарт Ekotex-100 і гармонізований з ним ДСТУ 4239:2003. Матеріали та вироби текстильні і шкіряні побутового призначення. Основні гігієнічні вимоги.
По-третє, потреба безвідкладної імплементації міжнародних і європейських стандартів у сферу вітчизняної текстильної промисловості та торгівлі пов'язана з необхідністю реалізації прийнятої Кабінетом Міністрів України програми заміни стандартів колишнього СРСР, затверджених в нашій країні до 1992 року.
Передусім слід підкреслити, що заміна у сфері вітчизняного текстильного виробництва і торгівлі, як і в інших галузях промисловості, застарілих стандартів колишнього СРСР буде сприяти імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та підготовки нашої країни до вступу в ЄС.
Тому своєчасною слід вважати Постанову Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28.05.2015 р №0948 "Про припинення дії на території України стандартів колишнього СРСР".
Як відомо, координатором всіх видів робіт, пов'язаних із заміною стандартів колишнього СРС на відповідні ДСТУ, європейські та міжнародні стандарти покладено на ДП "УкрНДНЦ" – Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості. Саме цей центр очолить всі види робіт, які проводяться в Україні з метою безвідкладної імплементації у сферу вітчизняного виробництва і торгівлі європейських і міжнародних стандартів, включаючи і заміну застарілих стандартів колишнього СРСР.
По-четверте, існує нагальна потреба експертизи компетентними органами відповідності наявної в сфері вітчизняного текстильного виробництва та торгівлі нормативної документації (стандартів, технічних умов, інструкцій та інших) вимогам європейських чи міжнародних стандартів щодо оцінювання та контролю оптимальності асортименту та властивостей текстильних матеріалів і виробів, рівня їх якості та безпечності. При цьому слід виявити ще існуючі розбіжності в принципах і підходах формування та оцінювання асортименту та якості продукції в Україні та Європі з метою пошуку шляхів їх усунення.
І нарешті, по-пяте, в руслі піднятих проблем правомірною і своєчасною є постановка питання про необхідність виключення із навчально-методичної літератури з товарознавства непродовольчих товарів (підручників, навчальних посібників, практикумів і інших), включаючи і текстильне товарознавство, інформації і посилання на стандарти колишнього СРСР, затверджені до 1992 року. Це в повній мірі стосується навчально-методичної літератури із текстильного матеріалознавства, яка використовується у вузах текстильної і легкої промисловості та торгової України. При цьому мова йде не тільки про виключення з названої літератури застарілих стандартів колишнього СРСР, але й їх кваліфікованої заміни відповідними ДСТУ, європейськими чи міжнародними стандартами.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 115
Дата реєстрації : 23.02.2016

https://problemekspertov.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ОСОБЛИВОСТІ РИНКОВОГО НАГЛЯДУ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (Особливості товарознавчої класифікації сухих будівельних сумішей)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯШНИКОВОГО ЛЕЦИТИНУ У ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (WYBRANE ZAGADNIENIA OBUWIA MINIMALISTYCZNEGO W ŚWIETLE JEGO UTYLITARNOŚCI)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОБУТОВИХ ВИРОБІВ ЗІ СКЛА В УКРАЇНІ )

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі