Актуальні проблеми експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ)

Перейти донизу

2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ) Empty 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ)

Повідомлення автор Admin Вт Бер 15, 2016 3:05 am

ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

Г. О. Пушкар,
ст. викл. кафедри товарознавства непродовольчих товарів, к.т.н.,
Львівська комерційна академія, Україна, м. Львів
Б. Д. Семак,
професор кафедри товарознавства непродовольчих товарів, д.т.н., проф.
Львівська комерційна академія, Україна, м. Львів
Як відомо, необхідність реалізації основних положень СОТ після вступу України до цієї організації, потреба в імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, потреба у виконанні Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», прийнятого Верховною Радою 15.01.2015р., №124-19 та інші нормативні документи вимагають корінної перебудови та переорієнтації всієї системи вітчизняної стандартизації у сфері промислового виробництва та торгівлі.
Для прикладу обмежимось тільки аналізом та експертизою відповідності вітчизняної нормативно-технічної документації, яка використовується у сфері вітчизняного виробництва та торгівлі текстильними матеріалами та виробами інтер’єрного призначення. Необхідність невідкладного вирішення цього завдання обумовлена низкою причин, а саме [1-3]:
- потребою підвищити конкурентоспроможність вітчизняного інтер’єрного текстилю та його популярності на зарубіжних ринках, а також експертного потенціалу та іміджу підприємств, які виробляють цю продукцію;
- нагальною потребою переорієнтації вимог застарілих стандартів СНГ на вимоги сучасних європейських і міжнародних стандартів щодо формування асортименту, рівня якості та екологічної безпечності інтер’єрного текстилю;
- потребою вилучення із сфери текстильного виробництва та торгівлі ті види стандартів колишнього СРСР про виробництво, асортимент і якість інтер’єрного текстилю, які були затвердженні до 1992 року (згідно з Постановою Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 28.05.2015р.).
Таким чином, в результаті експертизи відповідності сучасним вимогам існуючої сьогодні у сфері вітчизняної текстильної промисловості і торгівлі нормативно-технічної документації необхідно отримати кваліфіковані відповіді на наступні питання:
- які види стандартів колишнього СРСР нині ще використовуються в окремих підгалузях вітчизняної текстильної та легкої промисловості при виробництві інтер’єрного текстилю і підлягають заміні відповідними ДСТУ чи гармонізованими з ними європейськими та міжнародними стандартами;
- яку частку в загальному переліку стандартів для потреб виробництва інтер’єрного текстилю складають ДСТУ і які асортиментні групи вони охоплюють;
- яка послідовність і який порядок заміни застарілих стандартів СНГ на ДСТУ, гармонізовані з відповідними видами європейських і міжнародних стандартів для різних за призначенням груп і видів текстильних матеріалів і виробів інтер’єрного призначення;
- яку роль у вирішенні піднятих питань повинна відігравати галузева і вузівська науки у сфері вітчизняного текстильного виробництва та торгівлі.
Окрім цього, під час експертизи відповідності сучасним вимогам вітчизняних стандартів щодо інтер’єрного текстилю виникає потреба перегляду їх змісту, оскільки далеко не всі вони орієнтовані на вимоги сучасних європейських і міжнародних стандартів. При цьому основна увага повинна бути приділена нормуванню в цих стандартах вимог рівня гігієнічності, екологічної безпечності, художньо-естетичного оформлення і надійності в експлуатації. Враховуючи можливість зростання обсягів експорту вітчизняного інтер’єрного текстилю в перспективі на зарубіжні ринки, виникає потреба максимального збільшення вимог міжнародних і вітчизняних стандартів щодо формування, оцінювання, контролю якості та екологічної безпечності інтер’єрного текстилю. При цьому особлива увага повинна бути приділена впровадженню в практику виробництва та торгівлі інтер’єрного текстилю методів комплексної оцінки рівня якості та конкурентоспроможності цих товарів.
В таблиці наведено перелік діючих в Україні нормативно-технічних документів, які регламентують вимоги до технології виробництва, асортименту і якості текстильних матеріалів і виробів інтер’єрного призначення.
Як видно з аналізу даних таблиці, існуюча сьогодні нормативно-технічна документація в сфері виробництва інтер’єрного текстилю вимагає подальшого вдосконалення, а саме:
- суттєвого збільшення частки ДСТУ і їх гармонізації з вимогами відповідних європейських і міжнародних стандартів;
- вилучення з обігу у сфері виробництва інтер’єрного текстилю ГОСТів колишнього СРСР затверджених до 1992 року згідно наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України №14-93 «Про прийняття європейських і міжнародних нормативних документів як національних стандартів України, зміни до національних стандартів України та скасування застарілих національних стандартів України» від 20 грудня 2014 року.
2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ) 2510
2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ: ЕКСПЕРТИЗА ВІДПОВІДНОСТІ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ) 2610
Перелік посилань
1. Пушкар Г. О. Інтер’єрний текстиль: товарознавчі аспекти формування асортименту та якості : монографія / Г. О. Пушкар. – Львів : «Магнолія 2006», 2013. – 176 с.
2. Галик І. С. Проблеми формування та оцінювання екологічної безпечності текстилю : монографія / І. С. Галик, Б. Д. Семак. – Львів : Видавництво Львівської комерційної академії, 2014. – 488 с.
3. Семак Б. Б. Теоретико-методологічні основи формування вітчизняного сировинного ринку екологічно безпечних товарів текстильної промисловості : монографія / Б. Б. Семак [за ред. д. е. н. професора М. А. Коваленка]. – Херсон : Гринь Д. С., 2011. – 232 с.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 115
Дата реєстрації : 23.02.2016

https://problemekspertov.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ОСОБЛИВОСТІ РИНКОВОГО НАГЛЯДУ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕКСТИЛЮ)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (Особливості товарознавчої класифікації сухих будівельних сумішей)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯШНИКОВОГО ЛЕЦИТИНУ У ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ)
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОБУТОВИХ ВИРОБІВ ЗІ СКЛА В УКРАЇНІ )
» 2. Товарознавство – основа експертизи товарів (CОСТОЯНИЕ И ТЕНДЕНЦИИ РЫНКА ПОСТЕЛЬНОГО БЕЛЬЯ В РЕСПУБЛИКЕ БЕЛАРУСЬ)

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі