Актуальні проблеми експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ)

Перейти донизу

3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ) Empty 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ)

Повідомлення автор Admin Вт Бер 15, 2016 3:19 am

ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ

А. В. Стрелко,
магістрант
Т. М. Артюх,
професор кафедри експертизи харчових продуктів, д.т.н., професор
Національний університет харчових технологій, Україна, м. Київ
І. В. Григоренко,
доцент кафедри товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва, к.т.н., доцент
Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, Україна, м. Вінниця

Вітчизняний ринок взуття в кількісному виразі становить 120–140 млн. пар на рік, у грошовому – 1.5 млрд. доларів США. [1]. Однак за рівнем споживання взуття Україна значно відстає від європейських країн.
В УКТЗЕД взуття представлено в розділі ΧΙΙ, групі 64 «Взуття, гетри та аналогічні вироби; їх частини» та деталізоване за багатьма ознаками, основними серед яких є матеріал з якого виготовлено верх та підошва взуття. Науковцями визначено, що ідентифікація взуття в митних експертизах проводиться з метою встановлення його приналежності до однорідної групи за УКТЗЕД з дослідженням індивідуальних ознак товару, зокрема виду, матеріалу верху, низу, методу кріплення, деталей та відповідності взуття зазначеним якісним характеристикам і технічному опису. Досконале знання товару, включаючи усі товарознавчі ознаки, сприяє точному та швидкому визначенню коду за УКТЗЕД і розв’язанню поставленої проблеми.
Питання ідентифікаційної експертизи взуття розглянуто у наукових працях таких вітчизняних науковців як: Омельченко Н.В., Григоренко І.В., Кисільової Т.М., Летути Т.М., Тешнер М.Я., Дахно І.І., Нагорної О.О., Байдакової Л.І., Беднарчук М.С. тощо. Для визначення коду УКТЗЕД взуття використовують наступні критерії: вид матеріалу верху взуття; співвідношення у % різних матеріалів; вид матеріалу підошви взуття; довжина устілки; статевовікова група.
Дослідження проводилось з використанням в якості об’єкта дослідження спортивного взуття Reebok Classic Nylon Slim.
3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ) 2810
Рис. 1. Об’єкт дослідження - спортивне взуття Reebok Classic Nylon Slim.
Зразок ідентифіковано як взуття типу «кросівки», халявки якого не закривають щиколотки. Взуття спереду на шнуровці, максимальна висота підошви 1,5±0,1см, довжина устілки 24,5±0,1см. На устілці міститься позначення «37,5». Верх взуття виготовлено шляхом поєднання текстильного матеріалу та матеріалу з морфологічними ознаками характерними для натуральної шкіри.
Під час дослідження встановлено, що підошва досліджуваних зразків виготовлена з гнучкого полімерного матеріалу. При піднесенні до полум’я фрагменту верху зразка матеріалу з характерною ознакою шкіри плавився і скручувався у напрямку полум’я. Після горіння вигляд залишку представляв легку пористу масу, що легко роздавлювалась пальцями. Під час горіння відчувався різкий запах паленої шкіри. При дослідженні текстильного матеріалу у полі зору мікроскопа поздовжній вигляд волокна мав круглу гладку поверхню, форма поперечного зрізу була круглою. В ІЧ-спектрі матеріалу з морфологічними ознаками характерними для натуральної шкіри присутні смуги поглинання характерні для натуральної шкіри.
В ІЧ-спектрі текстильного матеріалу верху зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних матеріалів, а саме поліефіру. В ІЧ-спектрі підошви досліджуваного зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних матеріалів, а саме для поліуретану.
Для визначення показників необхідних для однозначної ідентифікації товару з метою подальшої класифікації згідно УКТЗЕД визначили природу та відсоткове співвідношення площі різних складових верху взуття та хімічного складу підошви. Площа складових верху, виготовлених з: синтетичного текстильного матеріалу (поліефіру) складає 40±2%, натуральної шкіри складає 60±2%.
З проведених вище досліджень можна зробити висновок, що верх взуття виготовлено з натуральної замші та з текстильного матеріалу. Оскільки з текстильних матеріалів виготовлено тільки носок та вставки по бокам, а більшу частину зразка складає натуральний велюр, досліджуваний зразок можна віднести до групи 6403 «Взуття на підошві з гуми, пластмаси, натуральної чи композиційної шкіри та з верхом з натуральної шкіри». Враховуючи розмір взуття, довжину устілки, його можна ідентифікувати як взуття, що не можна визначити, як чоловіче або жіноче. Код згідно з УКТ ЗЕД 6403999300 [2].
Дослідження проводилось з використанням в якості об’єкта дослідження взуття Divided by H&M.
3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ) 2910
Рис.2. Досліджуваний взуття Divided by H&M
Зразок ідентифіковано як жіноче взуття типу «кеди», халявки якого не закривають щиколотки. Взуття спереду на шнуровці, максимальна висота підошви 0,6±0,1см, довжина устілки 24,5±0,1см. На устілці міститься позначення «37,5». Верх взуття виготовлено з текстильного матеріалу. Підошва досліджуваного зразку виготовлена з гнучкого полімерного матеріалу.
В ІЧ-спектрі текстильного матеріалу верху зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних матеріалів, а саме поліефірів.
В ІЧ-спектрі гнучкого полімерного матеріалу підошви зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних полімерних матеріалів, а саме поліуретану.
Оскільки верх взуття виготовлено з текстильного матеріалу (поліефіру), а підошву з полімерного матеріалу (поліуретану) досліджуваний зразок можна віднести до групи 6404 «Взуття на пiдошвi з гуми, пластмаси, натуральної або композицiйної шкiри та з верхом з текстильних матерiалiв». Враховуючи розмір взуття, довжину устілки його можна ідентифікувати як жіноче. Код згідно з УКТ ЗЕД 6404 19 90 00.
Дослідження проводилось з використанням в якості об’єкта дослідження жіночого взуття – туфлі-човники.
3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ) 3010
Рис.3. Досліджуваний зразок
Зразок ідентифіковано як жіноче взуття типу «туфлі-човники», ТМ «PAOLETTI». Висота каблука 9,0±0,1см, довжина устілки 24,5±0,1см. На устілці міститься позначення «37,5». Верх взуття виготовлено з полімерного матеріалу. Підошва досліджуваних зразків виготовлена з полімерного матеріалу.
Для визначення складу верху було використана проба на горіння. При піднесенні до полум’я штучного полімерного матеріалу зразок плавився та скручувався у напрямку від полум’я. Залишок після горіння представляв собою круглий, твердий шар жовто-коричневого кольору, який не роздавлювався пальцями. Запах при горінні відсутній.
В ІЧ-спектрі полімерного матеріалу верху та підошви зразків присутні смуги поглинання характерні для синтетичних полімерних матеріалів.
В ІЧ-спектрі підошви досліджуваного зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних матеріалів, а саме для поліуретану.
З проведених вище досліджень можна зробити висновок, що верх взуття виготовлено з натуральної замші. Досліджуваний зразок можна віднести до групи 6402 «Інше взуття на підошві та з верхом з гуми або пластмаси». Враховуючи розмір взуття, довжину устілки його можна ідентифікувати як жіноче. Код згідно з УКТ ЗЕД 6402999800.
Дослідження проводилось з використанням в якості об’єкта дослідження взуття Adidas.
3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ЗА УКТЗЕД ШКІРЯНОГО ВЗУТТЯ) 3110
Рис.4. Досліджуваний зразок
Зразок ідентифіковано як чоловіче взуття типу «бутси», халявки якого не закривають щиколотки. Взуття спереду на шнуровці, максимальна висота підошви 2,5±0,1см, довжина устілки 29,5±0,1см. На устілці міститься позначення «45». Верх взуття виготовлено з матеріалу з морфологічними ознаками характерними для натуральної шкіри.
Підошва досліджуваних зразків виготовлена з гнучкого полімерного матеріалу з шипами. Наявність шипів на підошві дозволяє віднести даний зразок до спортивного взуття.
При піднесенні до полум’я фрагменту верху зразка матеріалу з характерною ознакою шкіри зразок плавився і скручувався у напрямку полум’я. Після горіння вигляд залишку представляв легку пористу масу, що легко роздавлювалась пальцями. Під час горіння відчувався різкий запах паленої шкіри. В ІЧ-спектрі підошви зразка присутні смуги поглинання характерні для синтетичних полімерних матеріалів, а саме для поліуретану.
В ІЧ-спектрі матеріалу з морфологічними ознаками характерними для натуральної шкіри присутні смуги поглинання характерні для натуральної шкіри.
З проведених вище досліджень можна зробити висновок, що верх взуття виготовлено з натуральної шкіри. Оскільки з натуральної шкіри виготовлено всю верхню поверхню взуття досліджуваний зразок можна віднести до групи 6403 «Взуття на пiдошвi з гуми, пластмаси, натуральної чи композиційної шкiри та з верхом з натуральної шкiри». Враховуючи наявність шипів, його можна ідентифікувати як спортивне. Код згідно з УКТ ЗЕД 6403190000.
Перелік посилань
1. Романова О. А. Ринок та якість дитячого взуття в Україні / О. А. Романова, А. А. Дудла, І. О. Дудла : зб. наук. пр. "Товарознавчий вісник". — Луцьк : ЛНТУ, 2009. — 364 с.
2. УКТЗЕД. Центр документації. [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://ares.ua/uk/codesearch

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 115
Дата реєстрації : 23.02.2016

https://problemekspertov.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ВЕЛОСИПЕДІВ)
» 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ МОЛОЧНОГО ШОКОЛАДУ)
» 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ КЕРАМІЧНИХ ПОБУТОВИХ ВИРОБІВ)
» 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (Проблеми асортиментної фальсифікації товарів у торгівлі)
» 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів (ОСОБЛИВОСТІ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ МОРОЗИВА )

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі