Актуальні проблеми експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА КОНЬЯКІВ, ЩО НАДХОДЯТЬ НА ВНУТРІШНІЙ РИНОК УКРАЇНИ)

Перейти донизу

4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА КОНЬЯКІВ,  ЩО НАДХОДЯТЬ НА ВНУТРІШНІЙ РИНОК УКРАЇНИ) Empty 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА КОНЬЯКІВ, ЩО НАДХОДЯТЬ НА ВНУТРІШНІЙ РИНОК УКРАЇНИ)

Повідомлення автор Admin Вт Бер 15, 2016 10:22 pm

ІДЕНТИФІКАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА КОНЬЯКІВ,
ЩО НАДХОДЯТЬ НА ВНУТРІШНІЙ РИНОК УКРАЇНИ

О.Р. Сергєєва,
доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності кандидат наук з державного управління, доцент
Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, Україна, м. Дніпропетровськ

Враховуючи популярність в Україні такого напою як коньяк, з метою здійснення ідентифікаційної експертизи відібрано 6 зразків коньяку ординарного, 5 зірок, зокрема: ТМ «Шустов» ТОВ «Одеський коньячний завод»; ТМ «Гринвіч» ТОВ «Зелений гай»; ТМ «Шабо» ТОВ «Промислово-торговельна компанія Шабо»; ТМ «Таврія» ТОВ АПФ «Таврія»; ТМ «АрАрАт» ПрАТ«Єреванський коньячний завод»; ТМ «НОЙ» ПрАТ«Єреванський коньячний завод».
Ці коньяки відносяться до самого затребуваного середньоцінового сегмента ринку, користуються найбільшим попитом, а тому частіше піддаються фальсифікації.
Враховуючи, що усі 6 досліджуваних зразків коньяку об’ємом 0,5 л, визначено код за УКТ ЗЕД: 2208 20 12 00 – спиртовi дистиляти та спиртнi напої, одержанi шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду у посудинах мiсткiстю 2 л або менше – коньяк.
В основі класифікації за УКТЗЕД покладено поділ коньяку в залежності від об’єму пляшок. Але можна зазначити, що в УКТЗЕД немає єдиної та детальної класифікації коньяку на групи (ординарні; марочні; колекційні) та в залежності від віку витримки (кількість зірок), що не дозволяє надавати їм більш детальну характеристику та може призводити до помилкової класифікації при переміщенні цих товарів через митний кордон України.
На відміну від УКТЗЕД, в товарознавстві існує досить детальний поділ коньяків за різними класифікаційними характеристиками. Зокрема, залежно від тривалості і способів витримки коньячних спиртів коньяки поділяють на ординарні, марочні, колекційні; за напрямком використання – на коньяки, що реалізуються в пляшках і коньяки, що призначені для відвантаження з метою розливу на інших підприємствах або для переробних підприємствах.
Здійснено експертизу якості коньяків. Усі досліджені зразки коньячних виробів за винятком зразка № 2 (ТМ «Гринвіч») за органолептичними показниками якості відповідають вимогам стандарту, що висуваються до ординарних коньяків, виготовлених зі спиртів середньої витримки до 5 років (загальний бал не нижче 8,4 бали).
Зразок № 2 (коньяк ординарний п'ять зірок «Грінвіч», виробник ТОВ «Зелений гай» с. Бузьке, Ніколаєвська обл.) отримав за результатами органолептичної оцінки загальний бал 7,6 – тому він не відповідає вимогам чинного ДСТУ. Визначено, що зазначений зразок характеризується наступною комбінацією органолептичних властивостей:
– колір надмірно насичений, з відтінками червоного;
– в букеті переважають ванільно-сивушно-карамельні тони. Таке поєднання ароматів не характерно для природно витриманих коньячних спиртів: ванільні тони зазвичай проявляються у зрілих коньячних спиртів, в яких сивушні тони вже слабо відчуваються, і може пояснюватися штучної ароматизацією спирту ванільним цукром;
– різкувато, пекучий смак, характерний для молодих коньячних спиртів. Така комбінація ознак може вказувати на фальсифікацію віку коньяку: молодий коньячний спирт безбарвний, тому для надання йому кольору міг бути використаний колер в підвищених кількостях. Саме присутністю колеру у великій кількості може пояснюватися поява карамельних тонів в букеті цього зразка і тонів гіркого мигдалю в смаку.
Таким чином, для зразка № 2 органолептичними методами виявлено ознаки квалиметричної та асортиментної фальсифікації коньяку шляхом завищення його віку: за сукупністю органолептичних показників для його виробництва міг бути використаний молодий недозрілий коньячний спирт.
Експериментально доведено, що об'ємна частка етилового спирту у всіх відібраних для дослідження коньячних виробів відповідає вимогам ДСТУ 4700:2006.
Також визначено, що масова частка метилового спирту в перерахунку на безводний спирт усіх відібраних для дослідження зразків коньяків не перевищує 1 г / л, що відповідає вимогам стандарту;
Масова концентрація цукрів у перерахунку на інвертний у відібраних для дослідження коньячних виробах відповідає вимогам ДСТУ 4700:2006, спостерігаються лише невеликі відхилення від норми, що допускається вимогами чинного стандарту.
В результаті фізико-хімічних досліджень визначено, що для виготовлення усіх досліджених зразків коньяку був використаний коньячний спирт, а не ректифікований зерновий.
З результатів аналізу відносного вмісту в досліджених зразках коньячних виробів бузкового альдегіду і ваніліну – продуктів окислення екстрагованого лігніну дуба, можна зробити висновок, що вік коньяків відповідає заявленому. Винятком є зразок № 2 (коньяк ординарний п'ять зірочок «Грінвіч», виробник ТОВ «Зелений гай»), для виробництва якого був використаний молодий не витриманий коньячний спирт.
Визначено, що зразок № 2 (коньяк ординарний п'ять зірочок «Грінвіч», виробник ТОВ «Зелений гай» с. Бузьке, Ніколаєвська обл.) не відповідає вимогам чинного ДСТУ.
Результати визначення газохроматографічним методом вмісту летких компонентів і ароматичних альдегідів – бузкового і ваніліну, що дає підстави констатувати: вік коньяків відповідає заявленому. Винятком є зразок № 2 (коньяк ординарний п'ять зірок «Грінвіч», виробник ТОВ «Зелений гай»), для виробництва якого був використаний молодий не витриманий коньячний спирт. Відзначимо, цей результат узгоджується з результатами дослідження органолептичних показників якості зазначеного зразка коньяку.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 115
Дата реєстрації : 23.02.2016

https://problemekspertov.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ КОНЬЯКІВ)
» 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ЕКСПЕРТИЗА ЗАМОРОЖЕНОГО ОВОЧЕВОГО ПЕРЦЮ)
» 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ЧОРНОГО БАЙХОВОГО ЧАЮ)
» 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ЙОДОВМІСНІ ДОБАВКИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ)
» 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність (ГАРАНТІЇ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ)

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі